DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 46 36 01

info@danimarkaegitim.com

Danimarka’da ikamet kaydımı nasıl yaptırabilirim?

Burada bir dönem veya daha uzun süre için Danimarka’da ikamet kaydını yaptırmak isteyen öğrenciler için birkaç önerilen adımı listeledik
İskandinav Ülkelerinden -Danimarka’da 2 adımda kayıt yaptırma AB/AEA bir ülkeden- Danimarka’da 3 adımda kayıt yaptırma AB/AEA dışından bir ülkeden – Danimarka’da 3 adımda kayıt yaptırma
1. Bir İskandinav ülkesi vatandaşı olarak Danimarka’da yaşama, okuma ve çalışma hakkına sahipsiniz. Sadece yanınızda bir fotoğrafla kimlik kağıtlarını, örneğin bir sürücü belgesi veya pasaport, getirmeyi unutmayın. Danimarka’ya gittiğinizde Sivil Kayıt Sistemine (CPR) hemen kayıt olmanızı öneriyoruz. Başvurmak için en yakın Sivil Servis Merkezi‘ne gidin (sadece Danca). 1. Bir AB/AEA ülkesi veya İsviçre vatandaşı olarak Danimarka’da yaşama, okuma ve çalışma hakkına sahipsiniz. Danimarka’ya gittiğinizde en kısa sürede tescil belgesi için başvuru yapmanızı öneriyoruz. Tescil belgesi Danimarka’da ikamet etme hakkınızın belgelenmiş halidir. Başvurmak için en yakın yerel Devlet İdaresi‘ne gidin. 1. İskandinavya bölgesi, AB/AEA veya İsviçre dışında bir ülkenin vatandaşı olarak Danimarka’ya gelmeden önce Danimarka Göçmen Servisi’nden ikamet izni almanız gerekmektedir. Danimarkalı eğitim kurumunuzdan izin mektubunuzu alır almaz ikamet izni için başvurunuzu ülkenizdeki Danimarka temsilci bürosundan (elçilik veya genel konsolosluk) verebilirsiniz.
2. CPR numaranızı aldığınızda, tamamen kaydolmuş olursunuz ve CPR numara kartınızı örneğin bir banka hesabı açmak, , kütüphaneyi kullanmak veya yerel DVD mağazasına üyelik almak için kullanabilirsiniz.

 

2. Tescil belgenizi aldığınızda, en kısa sürede Sivil Kayıt Sistemine (CPR) kayıt olmanız gerekir. Başvuru yapmak için en yakın Sivil Sistem Merkezi‘ne gidin (sadece Danca). 2. Danimarka’ya gittikten sonra en kısa sürede Sivil Kayıt Sistemine kayıt yaptırmanız gerekir. Başvurmak için en yakın Sivil Sistem Merkezi’ne gidin ve ikamet izninizi götürmeyi unutmayın (sadece Danca).
3. CPR numaranızı aldığınızda, tamamen kaydolmuş olursunuz ve CPR numara kartınızı örneğin bir banka hesabı açmak, , kütüphaneyi kullanmak veya yerel DVD mağazasına üyelik almak için kullanabilirsiniz.

 

3. CPR numaranızı aldığınızda, tamamen kaydolmuş olursunuz ve CPR numara kartınızı örneğin bir banka hesabı açmak, , kütüphaneyi kullanmak veya yerel DVD mağazasına üyelik almak için kullanabilirsiniz.

 

 

Yararlı Bağlantılar

Vatandaş Servis Merkezi
https://www.borger.dk/FOA/Sider/default.aspx?fk=22&foaid=11541520&pfid=19

Yerel Yönetim
http://statsforvaltning.dk/site.aspx?p=5466

Sivil Kayıt Sistemi
http://www.cpr.dk/cpr/site.aspx?p=34

Yabancılar için online topluluk
http://www.foreignersindenmark.dk/