DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 46 36 01

info@danimarkaegitim.com

Doktora & Araştırma

Danimarka ar-ge giderleri açısından dünyada ilk altıda yer alır ve doktora çalışmaları için ideal koşullar sağlar.

Danimarka üniversiteleri ve araştırma kurumları uluslararası doktora öğrencilerini içtenlikle karşılar. Danimarka doktora programının süresi genellikle üç yıldır. Programın bileşenleri şunlardır:

 • Gözetim altında bağımsız araştırma
 • Doktora öğrencileri için dersler (yaklaşık 30 AKTS kredi)
 • Öncelikle yabancı olmak üzere diğer araştırma kurumlarında yerleştirmeleri kapsayan araştırma ağlarına katılım
 • Mümkün olduğunda doktora konularıyla ilgili ders ve diğer bilgi formlarının yayımı
 • Doktora tezinin tamamlanması

Doktora programları ve dersleri, araştırmacılar ve doktora öğrencileri için sanayiyle müşterek ortaklığa ek olarak mükemmel araştırma, kütüphane ve laboratuar olanakları sunan Danimarka üniversitelerinde verilmektedir.


İskoçyalı Janet Kelly Danimarka’da medikal tasarım alanında doktorasını yapmaktadır Video bölümümüzde doktora çalışmalarıyla ilgili daha fazla bilgi için

Danimarka’daki doktora derslerini araştırın
Danimarka’daki doktora pozisyonlarına bakın

Kabul Şartları

Doktora programları için genel kabul şartı Danimarka iki yıllık yüksek lisans derecesine eş değer bir dereceye sahip olmaktır. Bazı alanlarda, yüksek lisans seviyesinde bir yıllık çalışmalarıyla birlikte lisans derecesini tamamlamış öğrenciler için dört yıllık doktora programı sunulmaktadır.

Danimarka’da doktora pozisyonuna sahip olmanın oldukça rekabetli olduğunu unutmayın. Kabul şartları ve başvuru prosedürü hakkında bilgi için Danimarka’da üniversiteyle iletişime geçin ya da mevcut doktora pozisyonları listesine göz atın.

Finansman ve Burslar

Birçok finansman seçeneği mevcuttur:

 • Öğrencilik: Doktora öğrenciliği üniversiteler, araştırma kurumları, işletme girişimleri ve kamu veya özel kuruluşlar tarafından tanıtımı yapılmaktadır. Çalışma genellikle üç yıllık bir süreçtir.
 • Endüstriyel Doktora Bursları: Bu burslar, özel kuruluşlar ve üniversite arasındaki ortak iş birliği aracılığıyla sunulur. Doktora programı bir araştırma projesi olarak yürütülecek ve doktora öğrencileri üniversite ve özel kuruluşlar arasındaki ortak iş birliğinden yararlanacak. Bu bursların süresi genellikle üç yıldır. Daha fazla bilgi Bilim, Yenilik ve Yüksek Öğretim Bakanlığı‘nda mevcuttur.
 • Bireysel finanse doktora programları: Kendi kendini finanse eden öğrenciler 10.000’den 16.000’e kadar eğitim ücreti ödeyeceklerdir.
 • Uluslararası maddi destek: Ayrıca Avrupa Komisyonu’nun araştırma programları gibi kendi ev sahibi ülkeniz veya uluslararası örgütlerin burs ve diğer uluslararası maddi destekleri için seçilebilirsiniz.
 • Kayıtlı olduğunuz Danimarka kurumu burs programları sunabilir. Lütfen daha fazla bilgi için ilgili kurumunuzla iletişime geçiniz.
 • AB öğrencileri belli şartlar altında, Madame Curie Bursu ve diğer AB destekleri için uygun bulunabilirler. Daha fazla bilgiyi Avrupa Araştırmacıları Hareketliliği Portalı‘ında bulabilirsiniz.
 • Daha fazla bilgi için: https://www.workindenmark.dk/researchers

Endüstriyel Doktora 2014 yılı başvuru son tarihleri:: 8 Ocak, 5 Mayıs ve 8 Eylül. Bu son tarihler içerisinde özel Endüstriyel Doktora Bursları için başvurabilirsiniz.

Endüstriyel Doktora Programı hakkında daha fazlası

Misafir öğrenci

Danimarka dışındaki bir üniversiteye kayıtlı doktora öğrenciler, bir Danimarka üniversitesine misafir doktora öğrencisi olarak başvuruda bulunabilir. Fırsatlar ve prosedür hakkında daha fazla bilgi için İlgili kurumla iletişime geçiniz. Birçok üniversite özel başvuru formlarına sahiptir.

Yararlı Bağlantılar