DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 43 64 57

info@danimarkaegitim.com

Güvenli ve Dengeli Bir Toplum

Danimarka'da kamu menfaatine güçlü bir itibar vardır. Bireysel özgürlük, eşit fırsatlar, saygı ve hoşgörü temel değerlerdir

STDK. Students working at computer in Lab

Danimarka’da yaşarken, çalışma ve boş vakit için zamanla denge içinde bir hayat tarzının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, halk için güçlü bir itibar olsa da, bireysel potansiyeli sürdürmek ve tamamlamak adına kişisel özgürlük ve fırsatlara da büyük önem verilir.

Birey İçin Özgürlük

Birey için özgürlük, eşitlik, saygı, hoşgörü karşılıklı güçlü güven duygusu Danimarka’daki temel değerlerdir.Bu durum, işyerlerini organize etme ve gençlerimizi eğitme şeklimize de yansır.

Eşit Fırsat

Danimarka dünyadaki en eşitlikçi toplumlardan biridir. Ülkedeki refah modeli, ücretsiz eğitim ve herkes için sağlık anlayışının yanında sağlam bir iş yaşamı dengesi temin eder. Uluslararası bir öğrenci olarak, siz de ülkemizdeki etkin kamu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Eşit Haklar

STDK. Family playing

Danimarka yasaları, din özgürlüğü güvencesi verir ve cinsiyet, ırk, dinî inanç ve cinsel yönelim temelli bütün ayrımcılıkları yasaklar. Danimarkalıların büyük çoğunluğu devlet destekli Evangelist Lutheran Kilisesi’ne mensuptur. Ancak çoğu Danimarkalı kiliseyi kültürel bir kurum olarak görür ve dinî konuşmalar, toplumsal tatışmalarda pek hakim bir konu değildir.

Güvenli ve Aile Dostu Bir Toplum

Danimarka, çocuklar ve ebeveynlerin çeşitli kültürel aktivitelerin tadını çıkarabildikleri ve doğaya, kumsallara ve spor tesislerine kolay ulaşabildikleri aile dostu bir toplumdur. Ülkedeki şehirler bisiklet dostu ve yeşildir. Ayrıca Danimarka’daki düşük suç oranı sayesinde çocuklar serbestçe gezebilir hatta okullarına yürüyerek gidebilir.

Danimarka İçin Bazı Dünya Sıralamaları, 2010-2012

İş Hayatı Dengesi

Danimarka toplumundaki temel bir değer ise dengeli bir iş ve aile yaşantısı sürdürmektir. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü‘ne göre Danimaka’daki insanlar aileleriyle ve arkadaşlarıyla sosyalleşmeye, spora, hobilere ve oyunlara Ekonamik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün ortalamasından daha fazla zaman ayırır.

Resmi haftalık çalışma süresi 37 saattir. Eğer daha fazla çalışıyorsanız, genellikle finansal olarak bedelini alırsınız ya da bunun yerine izinli olursunuz. Çalışan olarak 5 hafata izin ve çocuğunuzun hasta olduğu ilk gün tam ücretle çıkma hakkınız vardır.

Danimarka’daki çalışma kültürü ekip odaklı, resmiyetten uzak ve yöneticiler ve işçiler arası açık diyalog temellidir. Ayrıca iş-içi eğitimler bir çok üniversite dersleri de içeren çoğu işyerinde yüksek üstünlük sağlar.

Uluslararası bir öğrenci olarak, siz de Danimarka’da eğitim aldığınız süre boyunca iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca burdaki eğitiminiz bittğinde, tam zamanlı iş arama fırsatına erişirsiniz.

Ayrıca bakınız:
www.denmark.dk – Danimarka resmi websitesi
www.workindenmark.dk – Danimarka’da çalışma olanakları hakkında bilgi
www.visitdenmark.com – Danimarka’yı ziyaret edenler için turistik bilgiler

Haberler
Detay… Danimarka İngilizce öğretilen programlarda en yüksek yüzdeyi sunar Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Detay… Danimarka AB’deki En Büyük İkinci Ekonomiye Sahip Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Detay… Danimarka’da eğitim programlarından faydalanan uluslararası öğrencilerin sayısı oldukça fazla Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Daha Fazla Haberler…