DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 43 64 57

info@danimarkaegitim.com

Kütüphaneler ve Boş Zaman Aktiviteleri

Danimarka’daki kütüphaneler ve boş vakit aktiviteleri – internet erişimi nasıl olur – hakkında birkaç faydalı bilgi buradadır.

Halk Kütüphaneleri

STDK. Royal Library

Danimarka’daki halk kütüphaneleri ücretsizdir. Buralardan kitap, müzik, DVD ve bilgisayar oyunlarını ödünç alabilirsiniz. Ayrıca internete girebilir ve uluslar arası gazeteleri okuyabilirsiniz. Yararlı kamu bilgisi halihazırda mevcuttur. Danimarka’daki yayınlara ve halk kütüphanelerindeki materyallere ücretsiz göz atmak için www.bibliotek.dk adresini ziyaret edin.

Halk kütüphaneleri Danimarka dilinden başka dillerdeki kitapları ve bültenleri bulmanızda size yardımcı olacaktır. Aradığınız materyal o kütüphanede mevcut değilse kütüphaneci diğer kütüphanelerdeki materyalleri tarayarak size yardımcı olur. Ayrıntılı bilgi için Danimarka toplumuyla ilgili yabancılara online bilgi sunan www.finfo.dkadresini ziyaret edin. Bu site uluslar arası haberler, yerel kültürel bilgi ve Danimarka vatandaşı nasıl olunur vb. konuları içerir.

Gençler için kulüp niteliğinde olan çoğu kütüphane sergiler hazırlar, film gösterimleri yapar, çocukların tiyatro gösterilerini organize eder ve misafir konuşmacıları davet eder. Ayrıca birçok kütüphane ilk okul öğrencilerine yönelik ev ödevi desteğinin yanında, dil öğrenme aktiviteleri ve çeşitli eğlenceli etkinlikler sağlar.

Yayın Bandı

Danimarka eğitim kurumları ücretsiz internet erişimi sunmasına rağmen hala evinizde internet bağlantısına ihtiyaç duyabilirsiniz. Çoğu yerleşik öğrenci yurtları aylık ödenen bir internet erişimi sağlar. Bununla birlikte bir odayı devren kiraya veriyor ya da paylaşıyorsanız her zaman internet temin edemeyebilirsiniz.

Seyyar yayın bandı bir seçenek olabilir. Ayrıntılı bilgi için Danimarka’daki G3 ve G4 yayın bandı süresiyle ilgili http://www.bredbaandsmatch.dk/english/ adresini ziyaret edin.

Kulüpler ve Dernekler

Danimarkalılar sosyalleşmeyi çok sever! Sanattan spor ve kültüre – daha yüksek eğitim kurumlarında da – kadar oldukça çok seçenekle Danimarka’daki dernek ve kulüp üyeliği dünyadaki en yüksekler arasındadır. Danimarka’daki bir spor kulübüne üye olma maliyeti aylık 30-65 Amerikan dolarıdır. Bununla birlikte umumi yüzme havuzlarını kapsayan birçok spor tesisi ayrıcalıklı öğrenci oranları sunar.

Danimarka’daki çoğu iş yeri sosyal aktivite niteliğindedir ve spor kulüplerine sahiptir. Bütün Danimarka kasabalarının ve çoğu kent içi mahallelerin yıllık aktivite programları, festivalleri ve yarışmalarıyla halk ve kültür merkezleri vardır.

Ayrıca Danimarka yardım organizasyonlarına, meraklı gruplara ve ihtiyacı olan insanlara yardım ile haklı davaları savunan NGO lara sahiptir.

Açık Hava Aktiviteleri

STDK. Winterskating Aarhus

Danimarkalılar dünyanın en sağlıklı iş hayatı dengesinin tadını çıkarıyorlar – iş ve eğlence günlük yaşamın parçasıdır. Açık hava aktiviteleri ulusun çeşitli manzaralarını (muazzam kum tepelerinden kayalık adalara kadar) bisiklet, kano – at üstünde ve plaj arabasıyla bile – gezmenize imkan sağlar.

Danimarka şehirleri tarihi miras merkezleri ve sanat merkezlerinden İskandinavya’nın en büyük ve en popüler tema parklarının bazılarına kadar geniş bir kültürel deneyim seçeneği sunar. Danimarka şehirleri birçok açık hava spor aktivitesine ev sahipliği yapar. Ayrıca kulüpler, müzik mekanları, barlar, restoranlar ve açık hava festivalleriyle hoş bir gece hayatı sunar.

Yararlı Bağantılar

Kendi internet erişimin için
http://www.bredbaandsmatch.dk/english/
Danimarka’da yayımlanan ve kütüphanelerde tutulan şeyler için
http://bibliotek.dk/?lingo=eng
Yabancılar için Danimarka toplumunun online tanıtımı

http://www.finfo.dk/emneside-en?set_language=en

Ayrıca bakınız:

www.denmark.dk – Danimarka’nın resmi internet sitesi

www.visitdenmark.dk – Danimarka ziyaretçileri için turist bilgisi
www.visitcopenhagen.com – Danimarka başkenti hakkında bilgi