DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 43 64 57

info@danimarkaegitim.com

Mezuniyet Sonrası İş İmkanı

Mezun olduktan sonra Danimarka’da çalışmayı istiyorsanız bilmeniz gereken her şey burada.

Danimarka mezuniyetten sonra büyük çeşitlilikte iş imkanı sunar. Tam anlamıyla kariyerinizde ilerlemeye odaklansanız ya da iş ve hayat arasındaki doğru dengeyi bulmaya çalışsanız da Danimarka iş pazarında sizin için fırsatlar vardır. Hangi alanda bir kariyer planlaması arzu ediyorsunuz?


Okulun ardından nasıl bir iş hayatının peşine düşmeyi tercih edersiniz? 19 uluslar arası öğrenciye sorduk. Daha fazlasını video bölümümüzde keşfedin.

Danimarka’da mezuniyet sonrası iş avında farklı milliyetten insanların nasıl yol izledikleri için bakınız:

  • Finlandiya, İzlanda, Norveç ve İsveç’in İskandinav vatandaşları Danimarka’ya giriş, yerleşme, okuma ve çalışmada serbesttir. Ne vize ne ikametgah ne de çalışma izni gerekir.
  • Avrupa/Avrupa Ekonomik Alanı/İsviçre vatandaşları iş izni için başvuruya ihtiyaç duymaz. İnsanların ve servislerin bağımsız hareketini göz önüne alarak Avrupa yasaları altında Danimarka’da kalabilirsiniz. Üç aydan daha fazla kalmak istiyorsanız Avrupa yasaları altında bir kayıt belgesi için başvuru yapmalısınız. Danimarka’ya girişte üç ay içinde başvuru ibraz edilmeli. Lütfen not edin: Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Polanya, Romanya, Slovakya ve Slovenya’dan işçilerle ilgili özel ara düzenleme 1 Mayıs 2009’da sonlanmıştır.
  • Avrupa/Avrupa Ekonomik Alanı/İsviçre vatandaşı olmayanlarDanimarka’da çalışmak için oturma iznine ihtiyaç duyar. Bir Danimarka yüksek okulundan mezun olduktan sonra oturma izniniz Danimarka’da iş aramanız için ekstra 6 ay geçerli olacak. Vizenizin ekstradan 6 ay uzatılması gerçekleşmemiş olmak kaydıyla izninizi uzatmak için başvurabilirsiniz. Oturma izninin uzatılmasıyla ilgili daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/studies/extension.htm

İş arayanlara bir hizmet olarak bazı eğitim kurumları mezunlarına bağlantı sunar. Bunlar değerli bir bilgi kaynağını yansıtır.

Danimarka’da kendi işini kurmak

Danimarka yüksek okul kurumundan uluslar arası mezun olarak tabiki kendi işinizi kurma fırsatını değerlendirmek istersiniz. Bunun için Danimarka’da nasıl çalışılacağıyla ilgili adım adım rehber’e bakabilirsiniz.

İngiliz Dilinde Danimarka İş Kapısı

Diğer Yararlı Bağlantılar

STDK. Student rasing his arms in lecture hall