DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 46 36 01

info@danimarkaegitim.com

Öğrenci Blogları & Toplulukları

Danimarka’da eğitim ve yaşamla ilgili uluslararası öğrenciler ve araştırma görevlileri tarafından hazırlanan bloglar. Blog sahipleri kendi isimlerini kullanıyorlar ve katılım için ücret almıyorlar

Eğer Danimarka’da uluslararası öğrenci olarak eğitim alıyorsanız ve Danimarka hakkında at blogs.denmark.dk sitesinde blog yazmak isterseniz, editors@denmark.dk ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayfadaki bloglar sadece bireylerin kişisel görüşlerini içerir.

DANİMARKA’DAKİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN BLOGLARI

 

Piero Gentilini Odense’deki SDU’da okumaktan gayet memnun ve önümüzdeki yıl marka yönetiminden yüksek lisansını aldıktan sonra İtalya’ya geri dönmeyi düşünmüyor.
“Danimarka’da okumak konusunda kararlıydım çünkü biliyordum ki burada eğitim sistemi oldukça farklı. Farklı ve daha iyi. Danimarka’nın eğitim ortamında her şey sadece resmiyet için değil. Örneğin, senden programı ciddi bir şekilde takip etmen ve derslere aktif bir şekilde katılman bekleniyor. Bir öğrencinin profesörüne mail gönderebilmesini ve dersi aldığı süre boyunca öğretmenleriyle düzenli olarak toplanabilmesi durumu gerçekten hoşuma gidiyor” diyor İtalyan ve Danimarka’da 3 yıl okuyan Piero.

Dusan Do Van – Manchester Metropolitan Üniversitesinden bir öğrenci. Viborg’daki Dania Akademisi’nde 6 ayını geçirdi ve bu hayatının en iyi tecrübesiydi.
Hong Kong’a gitmek istediğimi düşünüyordum, fakat başvurumda bir hata yapmışım bu yüzden Hong Kong yerine ikinci tercihim için kabul edildim – Dania. Sanırım bu hayatımda yaptığım en iyi hata ve Hong Kong yerine Viborg’a geldiğim için oldukça mutluyum. Danimarkalılar çok mutlu insanlar. Herhangi biri bunu anlayabilir. Bu durum herşeyin yolunda gideceği inancına dayanmaktadır. İngiltere’de ise insanlar sürekli gergin ve stresli. İtiraf etmek gerekirse ben de önceden böyleydim. Fakat, burada 6 ay geçirdikten sonra, Danimarka yaşam tarzı bu düşüncemi ve yaşama bakış açımı değitirdi. Şu an ben de gayet iyimserim ve inanıyorum ki her şey yoluna girecek.

 

 

 

Alex Bergera Arizona Eyalet Üniversitesi mezunu ve Kopenhag Üniversitesi’nde İletişim ve Bilişim bölümünde yüksek lisans yapıyor.
Seyahat etmeyi küçüklüğümden beri severdim ama kendi başıma rahatça seyahat edebilmeye alışmam uzun sürdü. Seyahat etmenin şimdiye kadar hayatımda çok büyük bir yeri oldu ve gezmek karakterimi belirledi. Seyahat edebilmek büyük bir şans ve ben hikayelerimi, resimlerimi, videolarımı ve tavsiyelerimi insanlarla paylaşarak onları da seyahat konusunda heyecanlandırmak istiyorum. Ben tek başına seyahat eden biriyim ve en sevdiğim seyahat şekli belli bir bütçeyle, sırt çantasıyla yapılan geziler ya da macera gezileri.

 

 

Aleksandra Goinska – Polonyalı, Aalborg şehrindeki UCN’de Uluslararası Otelcilik Yönetimi alanında lisans eğitimi alıyor.
Adım Aleksandra ve Polonyalıyım. Uluslararası Otelcilik Yönetimi lisans eğitimi alıyorum. Yaşadığım küçük yerde liseden mezun olunca yurt dışındaki üniversiteleri araştırdım ama ücretler çok yüksek olduğu için bu fikirden vazgeçtim. Danimarka’da eğitimin ücretsiz olduğunu duyunca hemen başvurdum. Şehir veya okul hakkında hiçbir şey bilmiyordum ama oraya ait olduğumu hissettim. Okul, UCN programları, konaklama, çalışma ve şehir hakkında size daha fazla bilgi vermek için bu bloğu yaratmaya karar verdim. Böylece burada nelerle karşılaşacağınızı bileceksiniz.

Winnon Brunson Jr.Amerika’nın Missouri eyaletinden Fulbright öğrencisi, Kopenhag Üniversitesi’nde Halk Sağlığı bölümünde yüksek lisans dersleri alıyor.
Öncelikle, bu bloğu “Hoşçakal Danimarka” yazımla bitirmeyi düşündüm ama Amerika’ya geri dönüşüm için kendime biraz daha zaman tanımaya karar verdim. Kesinlikle kültür şoku yaşadım ama kendi ülkem ve kültürüm hakkında da düşünmeye başladım. Ailem ve arkadaşlarım her şeyi Danimarka’yla kıyasladığım için bana sinir oluyorlardır muhtemelen. Sanırım bunların hepsi orada bir yıl yaşamanın bir parçası ve kendimi evimde gibi hissettiğim küçük bir ülkeyi keşfetmenin büyüsü.

Ankit Khandelwal – Kimyasal ve biyokimyasal mühendislikte yüksek lisans yapan ve Danimarka’da Gençlik İyi Niyet Heyeti üyesi olan Hint bir öğrenci.
70,000 müzik hayranı genci küçücük bir alanda hayal edebiliyor musunuz? İnsanların 7 gün 16 saat boyunca kamp yapıp, yaz sıcağında tüm gün ve tüm gece dans ettiğini hayal edebiliyor musunuz? Eğer Danimarka’daysanız cevapları zaten biliyorsunuz. Ama bilmiyorsanız aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

 

 

 

Barbara Brišová – Slovakyalı, Trnava Üniversitesi Siyasal Bilimler mezunu. Aarhus İşletme Akademisi’nde Pazarlama Yönetimi okuyor.
Her zaman yurt dışında okumak istedim ama Slovakya’da 6 yıllık ortaokuldan mezun olduğumda böyle büyük bir seçime hazır değildim. Öncelikle bir Slovak üniversitesinde deneyim kazanmaya karar verdim. Trnava Üniversitesi’nden siyasal bilimler lisansımı Haziran 2012’de aldım ve şimdi de Danimarka’da Pazarlama Yönetimi’nde eğitim hayatıma devam ediyorum. Yazmayı, kitap okumayı, egzersiz ve yoga yapmayı (ayrıca Piloxing eğitmeniyim), sağlıklı yemekler pişirmeyi çok seviyorum ve tüm bunları yeni evimde, Aarhus’ta yapacağım için heyecanlıyım. Bana kişisel bloğum postcardfromdenmark.posterous.com’da veya Facebook sayfam postcardfromdenmark’da katılabilirsiniz. Konuşup birbirimizi tanıyabiliriz.

Li Yuan Wu – Danimarka’daki hayatı hakkında blog yazan Çinli bir öğrenci.
Danimarkalılar İngilizceyi genelde çok iyi konuşuyor, bu yüzden bazı insanlar Danimarka’ya gelirken Danca öğrenmeye gerek olmadığını söylüyorlar. Evet, Danimarka’ya 1 veya 2 yıl gibi kısa bir süre için geliyorsanız ve uzun dönem planlarınız yoksa Danca öğrenmek zorunda değilsiniz. Daha uzun kalacaksanız, o zaman durum değişir ama tabii ki geldiğiniz ülkeye de bağlı.

 

 

 

 

ULUSLARARASI ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNİN BLOGLARI

Maya Friis Kjærgaard Danimarka Teknik Üniversitesi mezunu, Harvard’da araştırma görevlisi olarak çalışmış, şimdi de Danimarka Kök Hücre Merkezinde araştırma görevlisi olarak çalışıyor..
Kısa süre önce Danimarka Teknik Üniversitesi’nden biyoteknoloji odaklı Mühendislik bölümünde yüksek lisans yaptım. Tezimi pluripotent kök hücrelerinin, canlı dışında omurilik kas atrofisi hastalığının modelini oluşturmada kullanımı üzerine yazdım. Asıl ilgi alanım insan kök hücrelerinin hastalıklar için tedavi ve terapi geliştirmesinde kullanılması.
Embriyonik kök hücrelerinin uyumluluğu ve her insan hücresine dönüşebilme potansiyelleri beni uzun süredir etkileyen bir konu. En Son Yazıları:

Thore Bjørnvig – Kopenhag Üniversitesi mezunu, Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması (SETI), uzay uçuşu ve uzay keşfinin dini ve kültürel yönlerini araştırıyor..
Kopenhag Üniversitesi’nden mezun oldum ve tezimi SETI’nin dini yönü üzerine yazdım. 2005’ten 2010’a kadar Kopenhag Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Kültürlerarası ve Bölgesel Çalışmalar bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştım.

Asıl araştırma alanım SETI, uzay uçuşu ve uzay keşfinin dini ve kültürel yönleri ama İskandinavya Bronz Çağı’nda tarih öncesi din üzerine de araştırma yapıyorum. Şu anda LEGO Grup’un LEGOLAND Uzay temasının astrokültürel bağlamını araştırıyorum. En Son Yazıları:

 

Haberler
Detay… Danimarka İngilizce öğretilen programlarda en yüksek yüzdeyi sunar Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Detay… Danimarka AB’deki En Büyük İkinci Ekonomiye Sahip Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Detay… Danimarka’da eğitim programlarından faydalanan uluslararası öğrencilerin sayısı oldukça fazla Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Daha Fazla Haberler…