DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 43 64 57

info@danimarkaegitim.com

Öğrenciler İçin İş İmkanları

Eğer Danimarka dili bilmiyorsanız, Danimarka’da bir iş bulmanız her zaman kolay değildir. Ancak bar, restoran ve yabancı dil becerileri gerektiren yerler böyle birinin bakması için iyi yerlerdir.

STDK. Bar Kassen

Bazı uluslararası kimliğe sahip öğrenciler bar ve restoran gibi yerlerde iş bulurlar. Diğerleri gazete satar, tele-alışveriş işinde uğraşır veya yabancı dil gerektiren belirli iş guruplarında çalışırlar. Bazı öğrenciler okudukları alanla alakalı iş buldukları için oldukça şanslıdırlar. Ne olursa olsun ek zamanlı bir işe güvenip geçiminizi ona bağlamamalısınız. Danca bilmiyorsanız Danimarka’da iş bulmanız hiç de kolay değil. Yabancı bir öğrenci olarak ücretsiz Danca dersleriböylece Danimarka’da iş bulma şansınızı arttırabilirsiniz.

Bazı akademik kurumların internet üzerinde iş bankaları veya öğrenci işi bulmanızda size yardımcı olacak kariyer merkezleri vardır. Kaldığınız kuruma/okula da mutlaka danışınız. Bunlara ek olarak, Danimarka’nın resmi uluslararsı iş bulma sitesi www.workindenmark.dk, size eğitiminizle alakalı hangi işleri nasıl bulabileceğiniz, nasıl başvuru yapabileceğiniz ve mülakat esnasında neler yapabileceğiniz gibi konularda bilgi verir. Bu internet sitesinde aynı zamanda iş ve CV bankası da mevcut.

İş Portalları

Danimarka resmi uluslararası istihdam internet sitesi:

Diğer İngilizce iş bulma siteleri:

Danimarka’da çalışmak hakkında: