DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 43 64 57

info@danimarkaegitim.com

Portekiz'den Adriana, Bilgisayar Bilimi

Eğitim ve iş hayatı arasında güçlü bir bağlantı olduğu için eğitiminize ve teorik temelinize destek olarak pratik deneyim kazanma fırsatı da var.

Adriana

Doğum tarihi: 6 Kasım 1985
Öğrenim alanı ve eğitim enstitüsü: Bilgisayar Bilimi. Aarhus Mühendislik Koleji
Uyruk: Portekizli

Eğitim için neden Danimarka’yı seçtin?

Danimarka’yı insanların yaşam kalitesinin yüksek olduğu, Bilgisayar Biliminde uzman bir ülke olduğu için seçtim. Ayrıca profesyonel hayatıma Portekiz dışında bir yerde başlamak istiyorum ve Danimarka’nın birçok nedenden dolayı iyi bir seçim olduğunu öğrendim. Son olarak da yüksek lisans tezimi Danimarka’da daha düzenli bir ortamda, daha pratik bir eğitim alarak yazabileceğimi biliyordum.

Danimarka’da okumak hakkında en sevdiğin şey ne?

Burada her şey çok düzenli. Eğitim ve iş hayatı arasında güçlü bir bağlantı olduğu için eğitiminize ve teorik temelinize destek olarak pratik deneyim kazanma fırsatı da var.

Danimarka’da okumak hakkında sevmediğin şey ne?

Portekiz’de çalışmalarımı iş arkadaşlarımla tartışabiliyordum. Master tezimi yalnız yapıyorum ve başka insanlarla sohbet edip yardım alma fırsatım pek olmuyor.

Danimarka ve Danimarkalılar hakkında en sevdiğin şey ne?

İnsanlar gereğinden fazla çalışmaya zorlanmıyor. İnsanlar son derece medeni, o yüzden burada güvensizlik hissi pek yok.

Danimarka ve Danimarkalılar hakkında sevmediğin şey ne?

Danimarkalılar soğuk insanlar. Tabii ben Portekizlilerle karşılaştırıyorum, yani herkes bu konuda farklı düşünebilir. Danimarka hakkında da sade ve birbirine benzeyen yapıları pek beğenmedim. Ayrıca ekmek gibi basit bir şeyin bu kadar pahalı olması da hayal kırıklığına uğrattı. Bu verebileceğim örneklerden sadece biri.

Danimarka’daki en güzel deneyiminden bahseder misin?

Danimarka’daki en güzel deneyimim yarı zamanlı işimdi, çünkü hayatımda ilk kez çalışıyordum. İnsanlar bana çok iyi davrandı ve kendimi kişisel olarak ilerletip, bilgi edinme ve kişiliğimi geliştirme şansım oldu.

Danimarka’da öğrenci hayatıyla ilgili tavsiyelerin var mı?

Çalışmaya hazır olursanız başarıyı elde edebilirsiniz! Hatalarınız için kendinizden başkasını suçlama fırsatınız olmayacak. Burada her şey olması gerektiği gibi yürüyor.

Haberler
Detay… Danimarka İngilizce öğretilen programlarda en yüksek yüzdeyi sunar Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Detay… Danimarka AB’deki En Büyük İkinci Ekonomiye Sahip Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Detay… Danimarka’da eğitim programlarından faydalanan uluslararası öğrencilerin sayısı oldukça fazla Perşembe, Temmuz 9th, 2015
Daha Fazla Haberler…