DÜŞÜNÜN, EĞLENİN, AKTİF OLUN Danimarka’da eğitim tam anlamıyla sizin içindir. Sınırları aşma, kendinizi ifade etme, başkalarıyla işbirliğinde bulunma, eleştirel düşünceyle bakma ve yeni öğrenilen şeyleri yenilikçi çözümlere dönüştürme. Danimarka’da eğitim konusunda hırslı olun.

TEL. & WHATSAPP: +45 26 43 64 57

info@danimarkaegitim.com

Vizeye ihtiyacım var mı ?

Danimarka'ya gelmeden önce vize için başvurmanız lazım mı değil mi öğrenmek için burayı okuyunuz.

STDK. Girl with cutton spider

Vize Danimarka’da 90 günden fazla olmayan kısa kalımlar için verilir. 90 günlük kalım,180 günlük süre içinde ya Danimarka’da yada bir başka Schengen ülkesinde harcanmalıdır.

Hangi yurttaşların Danimarka’ya girmek için vize alması lazım

Danimarka’ya girmek için vize alması gereken ve Danimarka’da 3 aydan uzun süre kalmak isteyen yabancı yurttaşlar Danimarka’ya gelmeden önce ikamet iznine başvurmaları lazım. Lütfen not edin, eğer aynı zamanda hem vizeye hem de ikamet iznine başvurursanız, vize başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Eğer bir başka Schengen ülkesinde belirli tip ikamete yada tekrar girişe izin verildiyseniz, Danimarka’ya girmek için vizeye ihtiyacınız yoktur. Başka bir Schengen ülkesinden alınan ikamet izni hakkında daha fazla okuyun. Bu tür ikamet izinleri Faroe Adaları ve Grönland’a giriş için geçerli değildir.

Lütfen vize kapsamındaki ikamet süresince çalışma izniniz olmadığını unutmayınız.

Nerede başvuru yapılır ?

Kalıcı yada geçici olarak yasal şekilde kaldığınız ülkedeki herhangi bir Danimarka elçiliğinde vize için başvurabilirsiniz. Bu tüm Danimarka Elçiliklerini ve yurtdışındaki belli konsoloslukları kapsar. Dahası, vizeler Danimarka Ticaret Konseyi,Tayvan Taipei tarafından da verilebilir.

Belli fahri konsolosluklar vize başvurusu alabilir ve denetleyeci Danimarka Elçiliklerine iletebilir. Böyle durumlarda, eğer vizeye izin verildiyse, bir sonraki safhada Elçilikte bir kişiyle şahsi olarak irtibata geçmeniz gerekmekte. Eğer size daha uygunsa, Danimarka’ya olan rotanızda vizeye izin verme konusunda başka bir Danimarka Elçiliğine gönderilmesi ayarlanabilir.Yurtdışındaki Danimarka Elçiliklerini ve vize onay yetkilerini görün.

FBelli ülkeler için, Danimarka başka Schengen ülkesiyle Danimarka adına vize işlemlerini yürütme için bir anlaşma yaptı. Danimarka adına vize işlemleri yürüten Schengen ülkelerini görün. Bir kural olarak bu anlaşmalardakiler sadece kısa süreli ikamet vize başvurularıyla ilgilenebiliyor.

Danimarka Göçmenlik kuralları hakkında daha fazla bilgi için, Danimarka Göçmenlik Servisinin sitesini ziyaret edin. Ayrıcaen yakın Danimarka Elçiliği yada konsolosluğuna da başvurabilirsiniz.

Yararlı Bağlantılar